Festiwal Pieśni Tradycyjnej „Jedyn, dwa, trzi, sztyry, czyli solo, w duecie, w trio, w kwartecie”

5 marca 2020 roku o godzinie 10.00 rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Pieśni Tradycyjnej „Jedyn, dwa, trzi, sztyry, czyli solo, w duecie, w trio, w kwartecie”.

Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Marcina Krupy Prezydenta Miasta Katowic.

W Festiwalu mogą wziąć udział wszystkie osoby (dzieci, młodzież i dorośli), które  wykonują ludowe pieśni solowo bądź zespołowo, czyli solo, w duecie, w trio i w kwartecie. Uczestnicy, zaprezentują dwie pieśni tradycyjne – śląską (obowiązkowo) oraz ludową pieśń z innego regionu Polski (mogą być dwie śląskie pieśni). Akompaniament do śpiewu wyłącznie z towarzyszeniem akustycznego instrumentu – bez wykorzystania sprzętu nagłaśniającego. Partnerami w organizacji Festiwalu są: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie, Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach oraz Śląsk Folkowy. Koordynatorem Festiwalu jest Grzegorz Płonka (mail: coolturniak@mdkligota.pl).

Regulamin Festiwalu można pobrać tutaj.

Kartę zgłoszeniową można pobrać tutaj.

Kartę zgłoszeniową należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 3.03.2020 r. na adres: Miejski Dom Kultury „Ligota”, ul. Franciszkańska 33, 40-708 Katowice lub na adresy mailowe: mdk@mdkligota.pl i coolturniak@mdkligota.pl z dopiskiem „1, 2, 3, 4”. Opłata akredytacyjna wynosi 10 zł od podmiotu wykonawczego.

Koncert Laureatów odbędzie się 14 marca o godz. 17.00 w Sali kameralnej im. prof. K. Szafranka w siedzibie MDK „Ligota”.

Serdecznie zapraszamy do udziału!   

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Skip to content