Klub Dyskusyjny | Karnawał na Śląsku

Zapraszamy 7 lutego o godz. 18.00!

Obrzędy związane z karnawałem przybliży dr Robert Garstka – pracownik Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, kulturoznawca, etnograf, fotograf.

Dr Robert Garstka w swoje pracy zawodowej zajmuje się głównie kulturą ludową, ze szczególnym naciskiem na obrzędowość doroczną. W kręgu jego zainteresowań znajduje się także tradycyjna wiejska zabudowa, mała architektura sakralna oraz sztuka kamieniarska – zabytkowe pomniki nagrobne. Członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Społeczny opiekun zabytków.

Autor publikacji: Będziński pejzaż frasobliwy, Tajemnice czeladzkich kapliczek oraz albumów fotograficznych Dom wieczności, Przydrożni świadkowie wiary oraz Świat obok nas. Obrzędowość doroczna w województwie śląskim. Współautor publikacji Tropem badaczy Zagłębia Dąbrowskiego oraz Czas niezwykły. Obrzędowość doroczna na Górnym Śląsku.

Współpomysłodawca cyklicznego wydarzenia Forum Regionalne „Między Małopolską a Górnym Śląskiem”.

Wstęp wolny. Obowiązuje limit miejsc. Zapisy w biurze obsługi (604 988 657; 32 252 32 34)