Katowickie Spotkania z Bajką 2022. Wydarzenie realizowane przez katowickie domy kultury

Serdecznie zapraszamy! Już niedługo ruszają Katowickie Spotkania z Bajką 2022. Czeka Was moc atrakcji!

W naszym domu kultury:

Polana bajkowej przygody – strefa dla dzieci podczas Biegu na Kokocińcu

24 kwietnia, godz. 11.00–12.30

Zapraszamy na polanę bakowej przygody – będą zabawy i konkurencje pod znakiem Waszych ulubionych postaci z bajek – nie zabraknie Czerwonego Kapturka, zjawi się też  Złota Rybka. Ubierzcie się wygodnie, będzie dużo ruchu i dużo śmiechu! I upominkowe medale!

Bajkodajnia. Konkurs plastyczny i wystawa pokonkursowa

[w ramach zajęć pracowni malarstwa sztalugowego i rysunku]

25, 27 i 28 kwietnia, 15.00–18.00

Uczestnicy zajęć będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym. Prace formatu A3 przedstawiające ulubione postacie z bajek mogą być wykonane dowolną techniką malarską lub rysunkową. Jury wybierze laureatów, których prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w domu kultury.

Bajkowy wehikuł czasu. Pokaz bajek na przeźroczach

27 i 29 kwietnia godz. 17.00

Zapraszamy na pokazy bajek z diaskopu, rzutnika przeźroczy z czasów PRL – obejrzymy bajki z fotograficznych klisz! Oglądaniu towarzyszyło będzie czytanie. Dla dzieci i młodych będzie to coś nowego w dzisiejszym cyfrowym świecie. Dla dorosłych – sentymentalny powrót do czasów dzieciństwa i młodości! Wstęp wolny. Zapisy w biurze obsługi: 32 252 32 34.

Dorośli – dzieciom. Bajkowe święto w „Sezamkowie”

[w ramach Dziecięcego Studia Artystycznego „Sezamkowo”]

26 i 29 kwietnia godz. 9.00–13.00

Ostatni tydzień kwietnia w „Sezamkowie” będzie niezwykły – przed uczestnikami czytanie bajek, konkurs na rodzinną bajkę i bal bajkowych postaci.

Moja własna bajka. Warsztaty animacji poklatkowej

26 kwietnia, godz. 16.00–17.30

Zapraszamy na warsztaty, na których przeniesiemy się na chwilę do fabryki filmów rysunkowych i od podstaw stworzymy swoją własną animowaną bajkę. Wstęp wolny. Obowiązuje limit miejsc. Zapisy w biurze obsługi (604 988 657; 32 252 32 34).