Program na maj

Jest już program imprez na maj!

Klub Dyskusyjny – Życie muzyczne w Ligocie i Panewnikach

9 maja, godz. 18.00

W majowym Klubie Dyskusyjnym porozmawiamy o muzyce! Spotkanie poprowadzi Grzegorz Płonka. Wstęp wolny.

Śpiewaj razem z nami

11 maja, godz. 13.00

Spotkanie śpiewacze dla seniorów. Przyjdź i spędź z nami muzyczne popołudnie! Zajęcia bezpłatne. Zapisy w biurze obsługi (604 988 657; 32 252 32 34).

Pora dla seniora

12 maja, godz. 11.00–13.00

Zajęcia z rękodzieła artystycznego – serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów na twórczą pierwszą połowę dnia w MDK! Zajęcia bezpłatne. Zapisy w biurze obsługi (604 988 657; 32 252 32 34).

Wystawa w Galerii pod Łukami – Jerzy Brandys. Malarstwo

od 13 maja do 3 czerwca

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Jerzego Brandysa. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp wolny.

Po klawiszach do lata. Popis uczestników zajęć nauki gry na pianinie

14 maja, godz. 10.00

Podczas tego wyjątkowego koncertu efekty całorocznej pracy zaprezentują uczestnicy zajęć nauki gry na pianinie. Wstęp wolny.

Koncert Koła Miłośników Śląskiej Pieśni pt. „Dawne i współczesne pieśni Maryjne”

18 maja, godz. 19.15, Bazylika w Panewnikach (przed ołtarzem Matki Boskiej Częstochowskiej)

W repertuarze koncertu znajdą się śląskie pieśni tradycyjne i współczesne pieśni o tematyce Maryjnej. Wstęp wolny.

Polsko-ukraiński piknik integracyjny

21 maja, godz. 15.00–18.00

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic na integracyjny piknik! Wystąpią nasze zespoły oraz zaproszeni goście z Polski i Ukrainy. Czekają na Was także warsztaty plastyczne i rękodzielnicze oraz atrakcje dla dzieci. Zapowiada się niezwykle miłe popołudnie, nie może Was zabraknąć. Impreza odbędzie się przy MDK „Ligota”.

Historyczny spacer po dzielnicy – Klasztor Ojców Franciszkanów w Panewnikach

23 maja, godz. 17.00

Wracamy do historycznych spacerów po dzielnicy! Tym razem zobaczymy i opowiemy o Bazylice Ojców Franciszkanów i Kalwarii w Panewnikach. Zbiórka o godz. 16.45 przed Bazyliką. Do zobaczenia! Wstęp wolny.

Występ Mażoretek „Akcent” oraz zespołów „Nutki” i „Gama”

28 maja, godz. 10.00

Podczas rodzinnego festynu na Osiedlu Franciszkańskim wystąpią nasze zespoły – Mażoretki „Akcent”, „Gama” i „Nutki”. Przygotowaliśmy też dla Was warsztaty rękodzielnicze. Bądźcie tam z nami!