Spotkanie integracyjne w sobotę, 23 kwietnia, na terenie akademików przy Franciszkańskiej 8–10

Prezydent Miasta Katowice ze społecznością ukraińską serdecznie zaprasza osoby narodowości ukraińskiej przebywające w Katowicach, rodziny goszczące ukraińskie rodziny, wolontariuszy oraz wszystkich mieszkańców Katowic na:

• SPOTKANIE INTEGRACYJNE
  • 23 kwietnia, godz. 12.00
  • Plac przy ul. Franciszkańskiej 8-10

I my serdecznie zapraszamy!

W programie:

• występy zespołów z naszego domu kultury: uczestnicy zajęć „Śpiewaj razem z nami”,
  • występy zespołów z Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach – Piotrowicach”: Paweł Synowiec & Arkadiusz Niemiec – duet perkusjonistów w koncercie pt. „Rytm – dźwięki bez barier”,
  • zespół „Czornobrywc’i” (Чорнобривці).
  • Specjalny program artystyczny przygotowali także mieszkańcy akademików.

Będzie też mnóstwo atrakcji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach i konkursach (wyścigi w spodniach wieloosobowych, mega twister, maty animacyjne, chusta klanza, hula-hop, wyścigi taczek, mega buty, tunele animacyjne, przeciąganie liny, budowanie z klocków Maple i inne). Oprócz tego będą bańki mydlane, malowanie buziek, figurki z balonów plastycznych i dmuchana tarcza dart.

Spotkanie integracyjne będzie też okazją do spróbowania ukraińskich potraw. Przygotują je mieszkanki akademików. Fundacja Wolne Miejsce natomiast ugotuje tradycyjny żur.

Organizatorzy: Urząd Miasta Katowice, Honorowy Konsul Ukrainy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, Miejski Dom Kultury „Ligota”, Fundacja Wolne Miejsce, Fundacja In Corpore.