Ligota znaczy wolność – koncert z okazji 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski

5 czerwca, 15.00–18.30, amfiteatr w parku Zadole (Wczasowa 15, Katowice)

W niedzielę, 5 czerwca, o 15.00 w amfiteatrze w parku Zadole odbędzie się koncert z okazji 100-lecia przyłączenia Śląska do Polski. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wraz z Grupą Rekonstrukcji Historycznych „PIECHOTA HEER” przeniesiemy się do czasów powstań śląskich. Na scenie wystąpią zespoły Mały Śląsk, Camerata Silesia i Mażoretki „Akcent”. Będzie można zobaczyć wystawy Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, dowiedzieć się więcej o Wojskach Obrony Terytorialnej i skosztować grochówki z kuchni polowej z okresu powstań śląskich. Grupa „PIECHOTA HEER” przygotuje również ekspozycję szpitala polowego.

Plan imprezy:

15.00 – Rozpoczęcie

15.15 – Rekonstrukcja walk podczas III powstania w okolicach Katowic i ekspozycja szpitala polowego – Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznych „PIECHOTA HEER”

16.00 – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” cz. I

16.45 – Występ Mażoretek „Akcent”

17.00 – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk” cz. II

17.45 – Koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”

Prowadzenie – Nina Nocoń

Wydarzenia towarzyszące:

Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej „Powstania śląskie 1919–1921”

Wystawa Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach „Śląsk – droga do Niepodległej”

Stoisko Wojsk Obrony Terytorialnej

Grochówka wojskowa z kuchni polowej z okresu powstań śląskich

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

Wstęp wolny.