Piano-Tężnia Festiwal | Oddychanie przez Śpiewanie

Letnie niedziele w parku Zadole wypełnią dźwięki – na scenie Amfiteatru niedaleko Tężni, od 11 lipca do 22 sierpnia będzie odbywał się Piano-Tężnia Festiwal, edycje 2020 i 2021. O 17.00 usłyszeć będzie można recitale fortepianowe, a w wybrane niedziele (od 11 lipca do 8 sierpnia) zaraz po nich warsztaty wokalne „Oddychanie przez Śpiewanie” – będzie to okazja do zaśpiewania znanych utworów razem z artystami.

W ramach Piano-Tężnia Festiwalu wystąpią:

Anna Górecka, Piotr Sałajczyk, Beata Bilińska, Szczepan Kończal, Andrzej Wierciński, Michał Dziewior, Mateusz Tomica, Paweł Tomaszewski.

Natomiast podczas warsztatów „Oddychanie przez Śpiewanie” na scenie pojawią się:

Grzegorz Poloczek, Katarzyna Piowczyk i Bartos; Maria Gorajska & Krzysztof Gorajski; Grzegorz Płonka, Michał Nit i zespół wokalny; Chór „Modus Vivendi”; Natalia Skorupka & Krzysztof Głuch Junior.

Lista popularnych utworów, które przygotowali artyści i chór do wspólnego śpiewania z publicznością, dostępna jest pod tym linkiem.

 


Piano-Tężnia Festiwal 2020/2021 to projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.

Oddychanie przez Śpiewanie. Warsztaty wokalne dla mieszkańców Katowic to projekt realizowany w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta Katowice.

Realizatorzy: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Miejski Dom Kultury „Ligota” w Katowicach.

Podczas wydarzeń obowiązują aktualne obostrzenia epidemiczne.

Pełny program znajdziecie poniżej. Można go również pobrać, klikając tutaj.

PIANO-TĘŻNIA FESTIWAL

11 lipca, 17.00

ANNA GÓRECKA fortepian

GRAŻYNA BREWIŃSKA prowadzenie koncertu

Program: OLIVIER MESSIAEN – Préludes pour piano: La colombe (Gołąbka); CLAUDE DEBUSSY – Préludes: t. II – nr 12 Feux d’artifice (Sztuczne ognie), I – nr 4 Les sons et les parfums tournent dans l’air du soir (Dźwięki i wonie krążą w wieczornym powietrzu); LUDWIG VAN BEETHOVEN – XXI Sonata fortepianowa C-dur op. 53 „Waldstein”; FRYDERYK CHOPIN – Nokturn F-dur op. 15 nr 1; Scherzo b-moll op. 31; SIERGIEJ PROKOFJEW – III Sonata fortepianowa a-moll op. 28.

18 lipca, 17.00

PIOTR SAŁAJCZYK fortepian

ALICJA KOTYL prowadzenie koncertu

Program: WŁADYSŁAW ŻELEŃSKI – Rêverie op. 48; CLAUDE DEBUSSY – Rêverie; JULIUSZ ZARĘBSKI – Grande polonaise op. 6; LUDWIG VAN BEETHOVEN – XVII Sonata fortepianowa d-moll op. 31 nr 2 „Burza”; GEORGE GERSHWIN – Three Preludes.

25 lipca, 17.00

BEATA BILIŃSKA fortepian

ALICJA PRZYTUŁA prowadzenie koncertu

Program: LUDWIG VAN BEETHOVEN – III Sonata fortepianowa C-dur op. 2 nr 3; FRYDERYK CHOPIN – 4 Mazurki op. 68: nr 1 C-dur, nr 2 a-moll, nr 3 F-dur, nr 4 f-moll; Tarantela As-dur op. 63; Polonez-Fantazja As-dur op. 61;  BOLESŁAW WOYTOWICZ – 12 Etiud: nr 1 Capriccio; GRAŻYNA BACEWICZ – II Sonata fortepianowa: cz. III Toccata

1 sierpnia, 17.00

SZCZEPAN KOŃCZAL fortepian

ALEKSANDRA RUDZKA-KURDYŚ prowadzenie koncertu

Program: FRYDERYK CHOPIN – 4 Mazurki op. 17: nr 1 B-dur, nr 2 e-moll nr 3 As-dur, nr 4 a-moll; JOSEPH HAYDN – Sonata C-dur Hob. XVI: 48; FRYDERYK CHOPIN – 4 Mazurki op. 41: nr 1 cis-moll, nr 2 e-moll, nr 3 H-dur, nr 4 As-dur; JOSEPH HAYDN – Sonata G-dur Hob. XVI: 40; FRYDERYK CHOPIN – Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22.

8 sierpnia, 17.00

ANDRZEJ WIERCIŃSKI fortepian

AGNIESZKA NOWOK-ZYCH prowadzenie koncertu

Program: FRYDERYK CHOPIN – Nokturn H-dur op. 62 nr 1; 4 Mazurki op. 24: nr 1 g-moll, nr 2 C-dur, nr 3 As-dur, nr 4 b-moll; Ballada f-moll op. 52; Scherzo h-moll op. 20; Wariacje B-dur op. 12.

15 sierpnia, 17.00

MICHAŁ DZIEWIOR fortepian

ALEKSANDRA KONIECZNA prowadzenie koncertu

Program: LUDOMIR RÓŻYCKI – Suita „Italia” op. 50: nr 1 Ave Maria, nr 3 Dogaressa. Barcarolle; FRYDERYK CHOPIN – Nokturn c-moll op. 48 nr 1; Etiuda As-dur op. 25 nr 1; Walc As-dur op. 34 nr 1; SIERGIEJ PROKOFJEW – 6 utworów z baletu „Kopciuszek” op. 102: nr 1 Walc(Kopciuszek i Książę),  nr 2 Wariacja Kopciuszka, nr 4 Walc (Kopciuszek idzie na bal), nr 5 Pas de châle; SIERGIEJ RACHMANINOW – Études-tableaux op. 33: nr 7 g-moll ; Preludia op. 23: nr 5 g-moll, nr 4 D-dur, nr 2 B-dur.

22 sierpnia, 17.00

MATEUSZ TOMICA fortepian

WIESŁAWA SCZENDZINA prowadzenie koncertu

Program: FRYDERYK CHOPIN – Barkarola Fis-dur op. 60 ;3 Walce op. 34: nr 1 As-dur, nr 2 a-moll, nr 3 F-dur; 4 Mazurki op. 24: nr 1 g-moll, nr 2 C-dur, nr 3 As-dur, nr 4 b-moll;  Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22.

22 sierpnia, 18.30

PAWEŁ TOMASZEWSKI fortepian

WIESŁAWA SCZENDZINA prowadzenie koncertu

Program: PAWEŁ TOMASZEWSKI – autorskie kompozycje.

ODDYCHANIE PRZEZ ŚPIEWANIE

11 lipca, 18.30

GRZEGORZ POLOCZEK, KATARZYNA PIOWCZYK, BARTOS

18 lipca, 18.30

MARIA GORAJSKA & KRZYSZTOF GORAJSKI

25 lipca, 18.30

GRZEGORZ PŁONKA, MICHAŁ NIT, ZESPÓŁ WOKALNY

1 sierpnia. 18.30

CHÓR „MODUS VIVENDI”

8 sierpnia, 18.30

NATALIA SKORUPKA & KRZYSZTOF GŁUCH JUNIOR

 

Listę utworów, które artyści przygotowali do wspólnego śpiewania z publicznością znajdziesz tutaj

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Skip to content