Uwaga, uwaga! Znamy już Laureatów IV edycji Festiwalu Pieśni Tradycyjnej „Jedyn, dwa, trzi, sztyry, czyli solo, w duecie, w trio, w kwartecie”!

Występy oceniało Jury w składzie: Marcin Pospieszalski (muzyk, aranżer, kompozytor, przewodniczący Jury), Tomasz Molitor (przedstawiciel Instytutu im. W. Korfantego w Katowicach) i Marcin Placek (dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Ligota” w Katowicach).Nagrody zostały przyznane następującym osobom/zespołom:

Kapela NoToHop – Nagroda Główna

Maja Godziek, Marlena Tomala, Kornelia Janosz, Laura Pistelok

Pszczyńska Orkiestra Ludowa: Zuzanna Kloc, Marta Pióro, Tomasz Marzec, Stanisław Kokot

Justyna Kwiatkowska

Alicja Christ

Gertruda Prasol

Lidia Gielniewska i Aldona Parylak

Trio: Kamila Patrylak, Weronika Makolądra, Kamila Makolądra ze Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego

Jadwiga Paździor

Ponadto Jury przyznało wyróżnienia dla:

Elżbiety Falkus za wykonanie pieśni „Kajze mi się podzioł mój synocek miły”

Młodszej Grupy Pszczyńskiej Orkiestry Ludowej za wykonanie pieśni „Jak żech jo se był sedlokiem”

Aleksandra Wątora za wykonanie pieśni „Co za kozok”

Hanny Owczarek-Marszałek za wykonanie pieśni „Wesoła bywała” oraz za popularyzowanie i przekaz autentycznej śląskiej kultury wśród dzieci i młodzieży.

Protokół: http://www.mdkligota.pl/wp-content/uploads/2023/11/Protokół-Jury.pdf

Serdecznie gratulujemy! Nagrodzonych będzie można usłyszeć podczas Koncertu Laureatów Festiwalu Pieśni Tradycyjnej w studiu koncertowym Radia Katowice (Ligonia 29) już w najbliższy czwartek o 18.00!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w festiwalu!

Partnerami Festiwalu są: Związek Górnośląski, Instytut Korfantego oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Festiwal objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.

Festiwal organizowany jest w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta Katowice.