Katowickie Spotkania z Bajką 2024

Po raz kolejny w mieście zrobi się bajkowo! Przed nami cykl bajowych wydarzeń przygotowanych we współpracy katowickich domów kultury objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

A co będzie działo się u nas?

Lwie animacje

11 marca, godz. 16.30–18.00
Zapraszamy 5- i 6-latki na zajęcia taneczno-animacyjne. Stworzymy własny „krąg życia” i stworzymy podobizny afrykańskich zwierząt! Zajęcia bezpłatne. Obowiązują zapisy w biurze obsługi (32 252 32 34).

Czytamy śląskie bajki

11 marca, godz. 17.00
Zapraszamy na czytanie śląskiej bajki pt. „O królach, królewnach i królewiczach” W spotkaniu weźmie udział Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów oraz zaproszeni goście: red. Beata Tomanek, Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego i red. Dariusz Schmidt z Radia Katowice. Wstęp wolny.

Malownicze słuchanie bajek w Porze dla Seniora

13 marca, godz. 12.00–14.00
Przeniesiemy się do świata dziecięcych baśni, a do tego zamienimy w ilustratorów. Zajęcia plastyczne z słuchowiskowym bonusem! Wstęp wolny.

Bajkowych smoków – otwarcie wystawy pokonkursowej

13 marca, godz. 18.00
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy, na której będzie można zobaczyć prace uczestników konkursu plastycznego towarzyszącego tegorocznej edycji Katowickich Spotkań z Bajką. Czarowne, bajkowe smoki czekają! Wstęp wolny.

Bajkowe słuchowisko

14 marca, godz. 17.00
Spotkanie dotyczyć będzie historii bajek: „Kopciuszek”, „Kot w butach” i „Księżniczki na ziarniku grochu”. Poznamy ich historię. Przypomnimy sobie fabułę. Posłuchamy fragmentów na odtwarzaczu gramofonowym. Zapraszamy małe dzieci, duże dzieci, dorosłych i seniorów. Wstęp wolny.

Do tego dla uczestników zajęć stałych

12 marca odbędzie się spotkanie z bajką w Sezamkowie – będą bajkowe przebrania i zabawy związane z ulubionymi postaciami z bajek! Od 11 do 15 marca w pracowni plastycznej odbywać się będą warsztaty rysowania i malowania postaci z ulubionych bajek. Odbędą się również bajkowe warsztaty plastyczne dla uczniów SP nr 61.

Do bajkowego zobaczenia!

Skip to content