XXVII Święto Kwitnących Głogów

Już niedługo XXVII Święto Kwitnących Głogów!

Z ogromną radością zapraszamy Was na tegoroczne Święto Kwitnących Głogów, jedną z najhuczniejszych imprez Ligoty i okolic! W tym roku obędzie się 18 maja, już nie możemy się doczekać! A Wy?

Program imprezy

Co przed nami?

13.00 – na placu Miast Partnerskich wystąpią Mażoretki „Akcent” i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

15.00 – przenosimy się do amfiteatru w parku Zadole.

15.20 – prezentacje zespołów MDK „Ligota”. Na scenie pojawią się: Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów, raz jeszcze Mażoretki „Akcent”, Zespół Wokalno-Taneczny „Nutki” i zespoły taneczne. To wyjątkowe występy, podczas których uczestnicy naszych zajęć stałych dzielą się swoją pasją i efektami pracy!

17.30 Marta Mansfeld z zespołem i uczestnicy projektu Pozytywny Wiatr!

18.15Jacek Silski, artysta nazywany przez fanów polskim Julio Iglesiasem i śląskim słowikiem!

19.30Liber & InoRos, czyli wulkan niesamowitej energii „folku” połączonego z rapem!

Całość poprowadzi Oskar Jasiński.

Głogi to niesamowite atrakcje na scenie i poza sceną!

W tym roku w parku Zadole podczas Święta Kwitnących Głogów będzie się działo bardzo dużo!

Będziecie mogli:

– wziąć udział w warsztacie tworzenia motanek, czyli wspaniałych słowiańskich laleczek, których historia sięga zamierzchłych czasów,

– wykonać kreatywne zadania w grze terenowej Głogowe Wyzwania i zdobyć super upominki,

– dowiedzieć się nieco o samoobronie, zobaczyć walkę judo i spróbować swoich sił na macie,

– sprawdzić swoją przyrodniczą wiedzę i nauczyć się rozpoznawać drzewa,

– rozwiązując ciekawa zadania, dowiedzieć się, jak jeszcze lepiej dbać o planetę,

– zobaczyć ekscytujące rzeczy ze świata nauki,

– wziąć udział w quizie filmowym, nauczyć się szydełkować, stworzyć własną przypinkę i namalować obraz!

A to i tak nie wszystko!

Czekamy na Was razem z naszymi partnerami, których spotkacie na tegorocznym XXVII Święcie Kwitnących Głogów! Już 18 maja od 15.00. Widzimy się w amfiteatrze w parku Zadole!

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Do zobaczenia na Głogach!

Katowice – oficjalny profil miasta | PKO Bank Polski | Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum | Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach | Rada Dzielnicy nr 6: Ligota – Panewniki | Nadleśnictwo Katowice – PGL Lasy Państwowe | Basen Zadole | Policja Śląska | Straż Miejska w Katowicach | Katowickie Wodociągi | Dobry Warsztat | Bar Okrąglak | Kino Helios Polska | Fundacja Index do Przyszłości | Kwiaciarnia Czar Kwiatów Katowice | Grupa Art Giszowiec | GKS Katowice | Uniwersytet Rozwoju | Smart Gym Katowice Wodospady | Supersheroes | Solanka z Zabłocia Spółka z o.o. | Pizzeria Czaplomania | Związek Dużych Rodzin 3 Plus Koło Katowice | Szydełko i Druty – Ligota i okolice | Est Clinic | Metropolitalne Święto Rodziny

Impreza współfinansowana w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta Katowice i Europejskiego Korpusu Solidarności.