Piano Tężnia Festiwal 2024

Przed nami PIANO TĘŻNIA FESTIWAL 2024! To już 5. edycja festiwalu!

W amfiteatrze w parku Zadole obędą się 4 wspaniałe koncerty!

16 czerwca, 18.00, 19.30

O 18.00 na scenie Tomasz Bura (piano) i Rouhangeze (wokal) oraz gość specjalny Bernard Maseli (instrument KAT). W repertuarze jazz i world music.

O 19.30 zagra Adam Makowicz – wybitny pianista, legenda jazzu. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra ZPSM im. Wojciecha Kilara w Katowicach pod dyrekcją Wojciecha Wantuloka.

Słowo o muzyce powiedzą Bernadeta Stańczyk i Adam Łęski.

Koncert będzie również transmitowany online przez Miasto Katowice.

23 czerwca, 18.00

Na fortepianie zagra Joanna Sochacka. W repertuarze muzyka klasyczna – kompozycje Beethovena, Rachmaninowa, Ravela i Grażyny Bacewicz.

30 czerwca, 18.00

Wystąpi duet fortepianowy z Ostrawy – Lukáš Michel i Eliška Novotná. Zagrają kompozycje czeskiej muzyki klasycznej – utwory takich kompozytorów jak Vítězslav Novák, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Klement Slavický.

7 lipca, 18.00

Podczas czwartego koncertu usłyszymy Łukasza Trepczyńskiego. Zagra kompozycje Fryderyka Chopina, Claude’a Debussy’ego i Maurice’a Ravela.

Słowo o muzyce 23, 30 czerwca i 7 lipca – Jan Porzuczek.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.